Academy Visits: Şişecam...

Academy Visits: Şişecam

TORUN Academy

Akademiler arası değerlendirme buluşmalarımızda bu ay Şişecam var. Hem global bir firma hem de üretim sektöründe olması nedeni ile Şişecam Akademi’yi tercih ettik. Şişecam evsahipliğinde düzenlenen buluşmada Akademi Müdürü Deniz Hasanbaş ve Eğitim Teknolojileri Uzmanı Emre Belül ile akademinin gerçekleştirmiş olduğu ve mevcutta devam eden çalışan eğitim programları hakkında konuştuk.

Şişecam yaklaşık 21.000 çalışanı ile 13 ülkede faaliyet göstermektedir. Bu kadar çok çalışanın farklı lokasyonlar üzerinde olması eğitim ve gelişimin sürekliliği açısından büyük bir engel. Bu durumu tamamen dijital bir sistem üzerinden çözdüklerini ifade ediyorlar. Hem eğitim faaliyetleri hem de e-öğrenme projeleri tek nokta üzerinden yürütülüyor. Bununla birlikte akademi programlarının başarısı ve sürekliliğinde tepe yönetimin katkısının çok fazla olduğu, bunun için akademisyenlerden ve tepe yönetimden oluşan “Bilimsel Danışma Komiteleri” olduğunu söylüyorlar.

Eğitim metodolojisinde harmanlanmış öğrenmeyi kullandıkları yani hem sınıfiçi hem de e-öğrenmeyi birlikte kullanmalarının öğrenme başarısındaki yerini önemle paylaşıyorlar. Şişecam Akademi çalışmaları içerisinde yer alan Okul Sistemi ve Sertifika Programları ile çalışanlara karne ve transkript sistemi oluşturularak kariyer yönetimlerine etki edecek bir yapı meydana getirilmiştir.

Göstermiş oldukları misafirperverlikten ötürü Şişecem Akademi’ye çok teşekkür ederiz.